Saç Ürünleri

PharmaOz Nedir, Ne İşe Yarar? (Hiç Bir Şeye Yaramaz)

Saç ekimiPharmaOz, internet üzerinden satılmakta olan bir saç ekimi sonrası losyon ve şampuan markasıdır. Ancak üretimi için Sağlık Bakanlığından herhangi bir izin alınmadığını tespit ettiğimiz için saç ekimi yaptıran insanların mağdur duruma düşmemesi açısından bu yazıyı yazma ihtiyacı duyduk.

Öncelikle ürüne ait internet sitesi incelendiğinde hangi firma tarafından nasıl ve nerede ya da hangi şartlar altında üretildiği hakkında hiç bir bilgi bulunmamakta. Üretici ya da üretenin, formülü geliştirenin ve kalitesi hakkında hiç bir bilgi verilmediği için de ilk olarak merdiven altı üretim şüphesi akıllara geliyor.

Bu tarz ürünlerin üretilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından izin alınması gerekirken ürünün kutusunda kesinlikle böyle bir ibarede bulunmamaktadır.

Kutusunda Arapça ve İngilizce yazılar bulunan bu ürüne ithal havası katmak istenmiş olabilir. Hatta sitesinde ki fiyatlarda dolar üzerindendir. Ancak Türkiye’ye böyle bir ürünün ithal edilmesi mümkün değildir. Size herhangi bir merkezde ya da benzeri bir yerde bu ürünü ithal diye satmaya çalışırlarsa asla inanmayın ve satın almayın. Çünkü Sağlık Bakanlığı bu konuda oldukça hassas ve titiz olup, izin vermeyecektir.

Saç ekimi yaptırma konusunda bildiğiniz gibi Araplar oldukça yatkındır. Özellikle saç ekimi yapan bazı merkezler bu insanlara ürünü satarak ek kazanç elde etmek isteyebilir. 5 TL gibi düşük maliyeti olan bu ürünün 100 $ gibi uçuk rakamlara satılması akıl almazken bunun yanı sıra internet sitesinde çoğu sayfanın çalışmaması gibi ürünlerin satın alınamaması ve ek olarak siteye girer girmez sepette üç ürünün hazır bir şekilde bulunması kafa karıştırmaktadır.

Uyanığın biri ruhsat, vergi, izin veya marka belgeleri gibi detaylı ve olması gereken işler için kuruş masraf etmeden kendi kendine tasarladığı bir kutunun içine nereye yaptırdığı bile bilinmeyen bir şişeyi koyarak satışa sunmuştur. 5 TL kadar düşük bir maliyete ürettiği ürünü ekim merkezlerine 15-20 TL gibi rakamlara satarak %300’e varan kar elde etmektedir. Ancak burada asıl vurgunu yapan bu ürünü satan ekim merkezleri. Çünkü 15-20 TL’ye satın aldıkları ürünü 68 ile 150$ arasında ki fiyatlara satmaktadırlar. Burada en çok kazanan merkez, kaybeden ise tabi ki saç ekimi yaptıran kişiler olmakta.

Markası PharmaOz ya da her ne olursa olsun. Üzerinde sağlık bakanlığından izni olup olmadığı ya da üretim yeri ve üretici firma gibi bilgilerin olmadığı ürünleri sağlığınız ve keseniz için asla almayın ve aldırmayın. Bir çok zahmete katlanıp aynı zamanda bunun içinde yüklü paralar ödediğiniz saç ekimi işlemi için böyle ne olduğu bilinmeyen ilaçlar kullanarak kendinizi ve çektiğiniz zahmeti asla riske atmayın.

Bir de bunun yanında HairOz diye bir marka mevcuttur. Yukarıda yazdıklarımız bu marka için de harfiyen geçerlidir. Ortak yönleri sadece izinlerinin olmaması değil aynı zamanda OZ kelimesidir. Üst paragrafta bahsettiğimiz gibi marka ne olursa olsun önünüzde internet gibi bir nimet var değerlendirin ve mutlaka güzel bir araştırma yapın.

Ne Yapılmalı?
Herşeyden önce haksız yere çok para kazanmak yerine verdiği emeğin ücretini doğru bir şekilde alan saç ekimi merkezlerini tercih etmeye çalışın. Acele etmeyin, derin ve detaylı bir şekilde araştırın. Rastgele yerlere sırf ucuza yapıyor diye kanmayın. Ekim yaptırdığınız yer size bir ilaç önerdiğinde veya satmaya çalıştığında mutlaka araştırın. İlacı daha önce kullanan kişilerin yorumlarını araştırın ve inceleyin.

Eğer daha önceden almış bulunduysanız mutlaka bu ilaç demeye bile layık olmayan ne idüğü belirsiz ürünü iade edip paranızı kurtarmaya çalışın.

Share

Yorum Yap Soru Sor

Saç Dökülmesi

Saç Losyonları
Saç Biti Tedavisi