Alofin

Alofin tablet propecia tabletin muadili olrak Türkiye de üretilmektedir. 1 mg finasterid içerir. Fiyatı eskiden beri var olan propecia ya kıyasla daha ekonomiktir. Propecianın tahtını sallayacağına kesin gözüyle bakılabilir. Finasteridin ağızdan alınan tablet formu 1 mg lık olarak alındığında saç dökülmesini % 70 – 75 ihtimalle durdurur.

alofin

Alofin etkisi:

Saç dökülmesine sebep olan DHT hormonunun oluşmasına engel olarak saç dökülmesini durdurduğu ve cansızlaşmış saçların kalitesini artırdığı FDA(Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) tarafından onaylanmıştır. Günlük 1 mg kullanımda kullanıcıların % 70 inde olumlu değişiklikler elde edilmiştir.Testosteronu di hidro testosterona çeviren 5 alfa redüktaz enzimini bloke eder.

Alofinin yan etkileri ;

Diğer finasterid tabletleri gibidir.

Cinsel istekte azalma

Peniste yetersiz sertleşme

Erken boşalma

Memelerde sızlama

Memelerde büyüme (jinekomasti)

Meni (ejekulat) miktarında azalma ve sıvılaşma

Vücut kıllarında azalma

Sakalın geç uzaması

Sık idrara çıkma

Yumurtalıklarda ağrı

Genel olarak bu etkilerin ilaç bırakılması halinde düzeleceği bilinir ancak aşağıdaki hayvan deneyinde penisteki yapı değişikliğinin kalıcı olabileceği yönünde bilgiler vardır.Finasterid kullanmaya başlamadan önce bu yan etkiler iyi değerlendirilmelidir.

Genel olarak bakıldığında alofin tablet proscarın bölünerek kullanılmasından pahalı propecia dan ucuzdur. Daha ucuz olması etkinsin de az olacağı anlamına gelmez güvenle kullanılabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.