Saç Ürünleri

Procerin Tablet

Amerikada saç dökülmesi ve tüyleşmiş saçların canlandırılması konusunda en çok kullanılan bir üründür.İçeriğindeki maddelerden saw palmetto DHT yi bloke ederek 2-4 haftada saç dökülmesini durudurmakta ve 8-12 haftada yeni saç çıkışı sağlamaktadır.Ek olarak bulunan çinko pridoxin,çinko ve magnezyum saçın büyümek için ihtiyaç duyduğu maddelerdir bu sayede saçın anagen fazını uzatarak daha fazla uzamasını sağlamaktadır.

Klinik çalışmalarda bölgesel olarak kullanılan rogain (minoxidil) ile yapılan karşılaştırma çalışmalarında rogainin saç dökülmesini % 80 dudururken procerin in % 78 oranında durudurduğu ama buna karşın kalitesiz tüylerin canlandırılması konusunda procerinin çok daha etkili olduğu görülmüştür.

Diğer taraftan rogain kullanıcılarının %40 lık bir kısmı kullanmayı bırakırken (günde iki defa ilaç kullanımının,saçlarda istenmeyen kalıntı bırakmasının,sabah akşam 10-15 dakika zaman ayırmanın zorluğu,alerji gelişmesi ve benzer sebeplerle) procerin de günde tek doz hap şeklinde kullanmanın getirdiği rahatlık sebebiyle ilaç kullanmayı bırakan veya unutan hasta sayısı % 2 civarındadır. Bu rahat kullanım kullanıcı memnuniyeti ve uyumunu artıran bir durumdur.

Karşılaştırmalı çalışmanın diğer gurubu olan procerin + rogain kullanıcılarında saç dökülmesinin önlenmesi % 95 lere çıkmış ve yeni saç kazanma oranları % 93 civarında tesbit edilmiştir.

UZMAN YORUMU:

Saç kaybı gibi önemli bir sorun karşısında en doğru yaklaşım bölgesel olarak saç uyarılırken saçı besleyen maddelerinde hap olarak alınmasıdır.Bölgesel kullanım zorluğu yaşanması durumunda var olan saçları korumak ve tüyleşmişleri canlandırmak için günde bir tablet alınması doğru olacaktır.Türkiye açısından en büyük sorun Amerikada reçetesiz satılan procerin in Türkiyede satılmaması ve temininin güç olmasıdır.

Share

2 Responses to “Procerin Tablet”

 • ömer says:

  sizce procerin tabletin içerigi nasıl nereden alabilirim??
  moderatör
  içeriği oldukça iyi kullanabilirsiniz
  internetten araştırmak lazım veebileceğim adres yok

 • ömer says:

  hocam birde procerindeki saw palmetto oaranı bu kadar fazla xpeciadaki saw palmwtto oarnaının neredeyse dört katı ve sabah akşam kullanılmalı diyo resmi sitesinde xpeciadaki saw palmetto oranı sizce çok az kalmıyomu xpecia günde 3 öğünde içilebilirmi??
  moderatör
  procerindeki günlük dozu belirtir xpeciadaki bir tabletteki miktarı belirtir
  yoksa 1500 mg lık bir tableti yutmak çok zor olurdu 🙂

Yorum Yap Soru Sor

Saç Dökülmesi

Saç Losyonları
Saç Biti Tedavisi