Hair360 Derece Nedir, Ne İşe Yarar, Yan Etkileri Nelerdir?

Uzun süredir yeni bir ürün incelemesi yapmamıştır bir aylık kullanım için önerilen Hair360 setin saç ekim fiyatına satıldığını görünce tüketiciyi koruyucu bilimsel ve mantıklı bir şeyler paylaşmak gerektiğini düşündüm. Saç ekim fiyatına yakın derken biraz abarttım ama set fiyatı için 799 TL gibi astronomik fiyatlar yazılmış.

Hair360 Derece
Hair 360 bu güne kadar üretilen saç dökülmesi ilaçlarından çok farklı bir satış stratejisi belirlemiş. Görebildiğim kadarıyla üretim maliyeti taş çatlasa 20 TL olacak bir set için 800 TL diyerek ‘’ bu parayı verenleri hedef alan kimse yok, hem saçı dökülen, hem zengin hem de saf olan birileri mutlaka vardır, onlara satsak yeter’’ zihniyetiyle fiyat belirlenmiş. Peki fiyat – etkinli açısından değerlendirildiğinde sonuç nasıl derseniz bence şampuanının Blendax veya Elidordan daha iyi olması mümkün değil çünkü hiçbir şampuanın saç dökülmesi tedavisinde hiçbir etkisi olamaz.

Hair360 solusyon
Diğer tüm saç spreyleri 60 ml üretilirken bunu 50 ml üretmişler.Yine diğer spreyler genellikle 45-70 TL arasında değişikten bu markanınki 160 TL gibi bir fiyata satılıyor. Peki bu parayı edermi? Bence sorunun cevabı devam eden cümlelerde var. İçeriğindeki maddeler bilindik maddelerdir, bu markanın olması onları daha etkili hale getirmez.
Asıl dikkat çeken kısmı ise şu; Ürün ile ilgili sadece bir (1) tane bilimsel çalışma yapılmış. Bilimsel çalışma dedikleri yazıdaki komik denecek düzeyde yanlışları daha doğrusu aldatma amacıyla yapıldığını gösteren noktalar var.

Dikkat çekici uyanıklıklar şunlardır;
– Çalışmayı kimin ya da hangi doktor grubunun yaptığı belli değil
– Çalışma hangi klinikte yapılmış belli değil
– Firma ne kadar para desteği vermiş belli değil
– Hangi yılda yapıldığı belirtilmemiş
– Minoxidilin başarısı % 25 gösterilmiş oysa % 80-85 düzeyinde olduğuna dair binlerce bilimsel yayın vardır.
– Farklı 31 bilimsel çalışmaya atıfta bulunulmuş ama ne hikmetse bu 31 bilimsel çalışmanın hiçbirinde Hair360 içeriği ile ilgili hiçbir veri yoktur.

Çeşitleri
Görebildiğim kadarıyla kadın ve erkek formları var, içerik açısından anlamlı farkı yok ama neden kadın ve erkek yazmak yerine woman ve men yazmışlar anlaşılır gibi değil.

Hair 360 Fiyatı
Ecza depolarına girmek için gerekli şartları sağlayamadığı için ecza depolarına buna bağlı olarak da eczanelere verilememiş, belirli bayiler üzerinden satış yapmaktadırlar.
İnternette gördüğüm kadarıyla çok farklı fiyatlar var ama şunu söyleyebilirim solusyon dediği ürün 160 TL civarıi içeriğinde şampuan falan olan set satış fiyatı 690 TL civarı.

Hair 360 Satış
Ecza depoları üzerinden eczanelere giremediği için ağırlıklı olarak internet sitelerinde ve bazı bayi yapılmış eczanelerde satışı yapılmaktadır.

Hair360 Kullananlar
Ben bu güne kadar kullananla karşılaşmadım, internet üzerinden birkaç kişi sordu ama ürünü kullanan ve yorumlayan kimseyle karşılaşmadım. Kullanan ve yorum yazan olursa bu sayfanın sonundaki yorum kısmında yayınlanır ve o zaman okursunuz.

Hair 360 Yan Etkileri
Herhangi bir yan etkisinin ya da anlamlı olumlu etkisinin olmasını bekleyebileceğimiz bir içeriğe sahip değil.

Hair360 Saç Çıkarma Etkisi
Dajha önce zıvanadan çıkmış bazı ürünlerin açık artırma şeklinde tüketiciyi kandırmaya yönelik olarak ‘’ 2 ayda 3600 saç çıkardı’’ veya bir başkasının ‘’ 2 ayda 4500 saç teli çıkardı’’ şeklindeki açık artırma ihalesi sayesinde en son 7600 saç telinde kalınmıştı. Bu 360 derececiler işi tamamen azıtmışlar tam 10.400 saç çıkardığını iddia etmişler. Güzel ülkemin saf kelleri bu 10.400 sayısına kanar mı bilmem ama atalarımızın güzel iki lafı var yazmadan edemeyeceğim.
– Topal atın kör alıcısı vardır
– Kör tuttuğunu öper.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.