Minoxil Nedir, İçeriği ve Yan Etkileri Nelerdir?

Orijinalinde tansiyon hapı olarak üretilmiş ama kıllanmaya sebep olduğu için toplatılmış bir ilaçtır. Sonraki yıllarda saç dökülmesine yönelik olarak bölgesel kullanım için üretilmeye devam edilmiştir. Çok sayıda üretici firma tarafından değişik marka adıyla üretilmektedir.

minoxil-icerigi-yan-etkileri

İçeriği

%5 Minoxidil HCL

Etki Mekanizması

Etki mekanizması tam izah edilememiştir. Çeşitli teoriler vardır, en akla yatkın olanı kıl kökünü uyardığı şeklindedir. Bunu nasıl yaptığı hakkında kesin bilimsel veri yoktur, diğer bir görüş saçlı deride kan akımını artırdığı şeklindedir.

Minoxilde en önemli sorun beraberinde finasterid alınması gerekmesidir. Çünkü dökülmenin asıl sebebi olan DHT’yi baskılama gücü yoktur.

Minoxil Yan Etkileri Nelerir?

Şu yan etkiler bildirilmiştir;

-Kaşıntı, cilt kuruması, pullanma, tahriş, baş ağrısı, egzema, kabuklanma

-Görülebilen şu yan etkiler olursa  ilaç kesilmelidir;

-Göğüs ağrısı

-Kalp atım sayısında değişiklikler olması

-Nefes alma güçlüğü

-Kilo alma

-İdrarda azalma

MİNOXİL Spreyin eczane fiyatı değişmezken internette satış fiyatı oldukça düşmektedir, firma güvenirliliğine şüphe düşüren bu durumu izah etmek için DG farmaya konuyu sorduğumuzda; internette sahtecilik yapıldığını ve sahte ürün olabileceği şüphesiyle güvenilmemesi gerektiğini yazmaktadır.

firmadan bu konuda gelen cevap

Ne yazık ki internet çok sayıda sahtecilikle karşılaşılabilen, yeterli derecede güven vermeyen ve bu sebeplerle de ilaç satışı için kesinlikle yasal olmayan bir kanaldır. Sizden ricamız Minoxil’i tüm diğer ilaçlar gibi güvenli ve yasal yollardan yani eczanelerden temin etmeniz.

İyi günler dileriz.
DG FARMA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.