Saç Aşısı

Allah beterinden saklasın denilecek bir uygulama ama para o kadar çekici ve insanlar o kadar uyanık ki Allah beterinden saklayamıyor, her gün yeni bir para tuzağı ortaya çıkıyor. Yıllar önce mezoterapi diye bir uygulama çıktı ve yıllarca insanların paraları tırtıklandı, mezoterapinin hiçbir işe yaramadığı görülünce yeni bir para tuzağı kuruldu ve PRP adıyla bir uygulama başladı. Son 3-4 yılda yine zavallı kellerin paraları tırtıklandı ve ne yazık ki PRP nin de hiçbir işe yaramadığını gören insanların sayısı arttıkça yaptıranların sayısı da azaldı geride sadece araştırma yapmadan her şeye inanan saftirikler kaldı PRP yaptıran.
Uyanıklar durur mu işler kesat gidince yeni bir tuzak planladılar adı saç aşısı. Şeytanın bile aklına bu kadar pratik bir şey gelmezdi ama yurdumun insanının kıvrak zekası her şeyi düşünebiliyor.
Saç aşısı nedir ;
Hani “eşeği boyayıp babasına satmak” diye bir laf vardır ya saç aşısı tam bu deyime uyuyor. PRP tuzağından kaçan insanları yakalamak için hastanın kanından hazırlanan materyale vitamin karıştırılıp öyle veriliyormuş yani eşek vitaminle boyanıp yeniden satışa sunuluyormuş. Saç dökülmesi ne vitaminle ne de kandan elde edilen trombositlerle durdurulabilecek bir sorun değildir. Yani eskiden beri uygulanan ve hiçbir işe yaramadığı bilindiği halde insanlara uygulayıp paraları alınan PRP den tek farkı hazırlanan materyale bir şeyler daha eklenmesidir ve bunun artı hiçbir değeri yoktur yani sıfırın yanına ne kadar sıfır koyarsanız koyun yine sıfırdır.
Saç aşısı kimlere yapılır ; Amerika da Gary Hitzig icat etmiştir lafına inanan her saf insana yapılabilir. Eskiden gavurların yaptığı her şey sanki ulaşılmaz bir şeymiş gibi çok çekici gelirdi ancak artık her ülkede bu tür uyanıkların olduğu bir gerçek. Gary Hitzig de Amerika nın uyanığı, yani doktor olması dışında hiçbir bilimsel özelliği olmayan biri ama Türkiye de ondan bahsedenler sanki dünyanın en iyi üniversitesiymiş gibi bahsediyor.
Saç aşısı yapan yerler ;
Her ne kadar parayla haber yapan internet haber sitelerinde çok etkili ve yaygınmış gibi bir hava verilmiş olsa da şimdilik bu tuzak birkaç yerde yapılıyor ve anladığım kadarıyla kısa sürede paranın çekiciliği uygulayıcı sayısının hızla artmasını sağlayacaktır.
Sonuç olarak
Saç aşısı saç dökülme sorununa etkili olma ihtimali olmayan bir uygulamadır çünkü saç dökülmelerinin % 95 inin sebebi DHT (di hidro testosteron) hormonudur saç kökünüzü bu hormondan korumadıkça saç dökülmenizi durduramazsınız vede saç aşısının bu hormonu etkileme ihtimali sıfırdır.

http://forum.donanimhaber.com/m_108051096/mpage_2/tm.htm adresinden alıntıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.