Saç Ürünleri

Minoxil

Orijinalinde tansiyon hapı olarak üretilmiş ama kıllanmaya sebep olduğu için toplatılmış bir ilaçtır. Sonraki yıllarda saç dökülmesine yönelik olarak bölgesel kullanım için üretilmeye devam edilmiştir.çok sayıda üretici firma tarafından değişik marka adıyla üretilmektedir.

Minoxil Saç İlacı İÇERİĞİ

%5 Minoxidil HCL

ETKİ MEKANİZMASI

Tam izah edilememiştir çeşitli teoriler vardır,en akla yatkın olanı kıl kökünü uyardığı şeklindedir bunu nasıl yaptığı hakkında kesin bilimsel veri yoktur,diğer bir görüş saçlı deride kan akımını artırdığı şeklindedir.

Minoxilde en önemli sorun beraberinde finasterid alınması gerekmesidir çünkü dökülmenin asıl sebebi olan DHT yi baskılama gücü yoktur.

YAN ETKİLERİ

Şu yan etkiler bildirilmiştir

Kaşıntı,cilt kuruması,pullanma,tahriş,başağrısı,egzema,kabuklanma

Görülebilen şu yan etkiler olursa  ilaç kesilmelidir.

-Göğüs ağrısı

-kalp atım değişiklikler olması

-Nefes alma güçlüğü

-Kilo alma

-İdrarda azalma

FİYATI:

1 Aylık kullanım bedeli 52 tl

MİNOXİL Spreyin eczane fiyatı değişmezken internette satış fiyatı 27 TL ye kadar düşmektedir,firma güvenirliliğine şüphe düşüren bu durumu izah etmek için DG farmaya konuyu sorduğumuzda;internette sahtecilik yapıldığını ve sahte ürün olabileceği şüphesiyle güvenilmemesi gerektiğini yazmaktadır.

firmadan bu konuda gelen cevap

Ne yazık ki internet çok sayıda sahteciliklekarşılaşılabilen, yeterli derecede güven vermeyen ve bu sebeplerle de ilaçsatışı için kesinlikle yasal olmayan bir kanaldır. Sizden ricamız Minoxil’i tümdiğer ilaçlar gibi güvenli ve yasal yollardan yani eczanelerden temin etmeniz.

İyi günler dileriz.
DG FARMA

BENZER ÜRÜNLER

Kirkland  regain  rogain  spectral  rogan  alustil

Share

2 Responses to “Minoxil”

 • BARİS says:

  Hocam merhabalar ben Xpecia ve minoksil kullanıcısıyım . Fakat minoksili kullanmam gerek saçımın çok fazla seyrek olmaması ve gerek şuan 4 cm civarında uzunlukta olması ve rogaine temin edememem nedeniyle oldukça zorluyor . Babamda doktor ve evde çok sayıda 0.5 vb iğne var bunlarla kafa derisini ufak delikler açarak minoksil uygulamam sakıncalı olur mu ? teşekkürler
  moderatör
  minoxidilin yoğunluğu sağlam ciltten emilmeye göre ayarlanmıştır delerek kullanmanız önerilmez.

 • ahmet says:

  Hocam minoxcil başımda bazen 1 gün duruyor mesela bazen elimi başıma götürdüğümde elime minoxcili bulaşsa daha sonra bu etrafa bulaşır mı, daha sonra sağlığa zarar verir mi elimize bulaşsa daha sonra elle yemek yesek sağlığa zararlı olur mu? hocam ben de bulaştırma takıntısı vardı bu da takıntı midir?
  moderatör
  bunların hiçbiri sorun olmaz rahat olun

Yorum Yap Soru Sor

Saç Dökülmesi

Saç Losyonları
Saç Biti Tedavisi