Saç Ürünleri

Hairfort

hairforte

Saç dökülmesi sorununun çözümü için dünyada üretilen 3 bilimsel madde vardır;

1-986 yılında tansiyon hapı olarak kullanılırken kıllanmaya sebep olduğu için yasaklanıp bölgesel kullanım amaçlı üretilen minoxidil.

2-Prostat büyümesi tedavisinde kullanılırken hastalarda saç dökülmesini durudurduğu için daha düşük dozda saç dökülmesi tedavisinde kullanılan finasterid,hormon engelleyici olduğundan cinsellik üzerine yan etkileri vardır.

3-Saç dökülme tedavisi araştırılırken icat edilen procapil

Bilimsel etkinliği kanıtlanmış bu maddelerden minoxidil saç kökünü uyararak büyümesini sağlar,finasterid saç dökülme sebebi olan DHT hormonunun oluşumunu engelleyerek dökülmeyi durdurur,procapil her iki etkiyi sağlamanın yanı sıra kök etrafında bariyer oluştururarak kıl kökünü DHT nin yaptığı hasardan iki yönlü korumuş olur.

Avrupada geliştirilen procapil Türkiyede ilk defa Hair Pharma tarafından Hairfort sprey ismiyle üretilmektedir.Erkek formunda %3 ,bayan formunda % 2 procapil içeren tek solusyon hairfort tur.Özellikle genetik saç dökülmesini önlediği bilinen bilimsel ve bitkisel ürünlerin aynı spreyde bir araya getirilmiş en etkili formülüdür.

Hairfort sprey içerdiği bilimsel ve bitkisel ürünler sayesinde saç kökünü uyararak kalite artışı sağlarken genetik dökülmenin asıl sorumlusu olan DHT yi bölgesel olarak baskılar.Saç dökülmesini  %92 oranında önlemesi beklenebilir..DHT yi baskılama işlemini bölgesel olarak yaptığı için finasterid ( propecia ) gibi kişide cinsel istekte azalma,meme büyümesi,meni azalması gibi  yan etkilere sebep olmaz.Minoxidilde görülebilen vücut kıllarında kalite artışı yapmaz.

Saç dökülmesi tedavisi konusunda yapılan bilimsel çalışmalarda % 3 procapilin kıl kökünü uyarma düzeyinin % 5 oranındaki minoxidile,DHT yi baskılama oranının ağızdan alınan günlük 1 mg finasteride yakın olduğu tesbit edilmiştir.

Saç dökülmesi için minoxidil ve finasteridin birlikte kullanımı önerilir buna karşın procapil tek başına yeterlidir.

Saç kökü ve saç dibindeki yağ bezinden salgılanan DHT için ağızdan hap almak pire için yorgan yakmak gibidir.

Ayrıntılı bilgi için hairfort

Share

Yorum Yap Soru Sor

Saç Dökülmesi

Saç Losyonları
Saç Biti Tedavisi