Seboderm Şampuan

Seboreik dermatit ve aşırı kepek sorunu tedaviyle büyük oranda düzelen ama neredeyse % 100 e yakın ihtimalle geri ortaya çıkan süreğen bir hastalıktır.Bilimsel ilaçlarla tedavi edildiğinde bile durum böyledir.Bu güne kadar olan seboreik dermatitin vekepeğin tekrar ortaya çıkmasını engelleyen şampuanlar saçı kurutup parlaklığını yok edip sönük bir hal verdiği için hastalar rahatsız olmaktaydı.İçeriği değerlendirildiğinde seboderm şampuan tüm bunlara değişik bir yaklaşımla çözüm getirmiş gibi görünüyor.

seboderm

Şöyleki;

Seboderm şampuan diğer tıbbi şampunaların içindeki aktif maddeler ( anti mantar ve derin cilt temizleyici) yanı sıra yüksek kaliteli şampuanlarda bulunan saç besleyiciler, cilt rahatlatıcılar, saç kalite artışı sağlayan ürünler ürünlerde bulundurmaktadır.Diğer tıbbi şampuanlar haftada 2 defa kullanılabilirken seboderm şampuan günlük şampuanlar gibi de kullanılabilmektedir.

Seboreik dermatit tedavisinde;

Ağır vakalarda dermotto, emovate, betnovate gibi ürünler yanı sıra seboreik dermatit tedavi şampuanı kullanılır klinik tablo geriledikten sonra losyon tedavisi (betnovate gurubu ilaçlar kortizon içerdiği için uzun süre kullanılamaz) bırakılır ve sebo derm ile idame tedaviyle devam edilir.Burada tedavi aslında günlük şampuan yerine seboderm kullanmak şeklindedir.

Yoğun kepek tedavisinde kullanım;

Sıradan şampuanlar yerine seboderm kullanmak yeterlidir,kepek sorunu tamamen düzeldikten sonra kullanımı seyrekleştirilip günlük şampuanlar kullanılabilir ancak sebodermi sürekli kullanmanın sakıncası olmaz.

Seboderm içeriği;

*Sodyumcoco ampho acetat ; Temizleyici aktif maddesi

*Coco amido propyl betain ; Köpük dengeleyici

*Synercid Asian fusion ; sarımsak ekstraktı

*Alpha flor buddleja ao ; Cilt hasarını iyileştiric

*Zinc pyrithione (Çinko pirition) ; kepek önleyici

*Climbazol ; antifungal kepek önleyici

*Provitamin B5 ; Saç kalite artışı sağlar,cildi besler

*Pentavitin ; Nemlendirici

*Polyqurtinium 10 ; Tarama kolaylığı sağlar, yumuşatıcı

*Carbopol Aqua SF1 ; Zinc pyritone taşıyıcısı

Seboderm şampuan seboreik dermatit tedavisinde, devam tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde güvenle kullanılabilecek bir şampuandır ve içeriğindeki saç ve cilt besleyiciler,kalite artırıcı ürünler, cilt hasarını düzeltici maddeler sebodermi diğer muadil egzama ve kepeğe yönelik tedaviler için üretilen şampuanların önüne geçmektedir.

Ayıntılı bilgiler ve ilgili bilimsel çalışmalar için www.seboderm.com

Sonuç olarak ; Aşırı kepek veya seboreik dermatit sorununuz varsa günlük kullandığınız şampuan yerine seborm kullanırsanız şikayetlerinizin tekrarına engel olabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.