H Vitamini

H Vitamini faydaları,eksikliği hakkıda ayrıntılı bilgiler

Biyotin (biotin,B7 vitamini) olarak ta bilinen kimyasal maddenin ismidir B7 vitamini olarakta bilinir.En sık kullanılan ismi biotin olmakla birlikte bazı ülkelerde H vitmini daha sık kullanılmaktadır.Farklı isimle anılsada aynı maddeyi tarif etmektedir ve kullanım alanı saç ve tırnak hastalıklarının tedavisidir.hastalıklar dışında saç ve tırnakta kalite artışı amacıylada kullanılmaktadır.

Saçta kırılma,çatallanma,uzamama,incelme gibi kalite kaybı sorunlarında günde 1-2 mg yeterli olurken bu sorunlara ek olarak saç dökülmeside varsa bu durumda günlük doz 5 mg olmalıdır.Hiçbir saç sorunu olmayan özellikle saçını uzatan bayanlarda saç kalitesini ve uzama hızını artırmak,saçın parlaklığını ve canlılığını daha iyi yapmak için günde veya iki günde bir tablet alması uygundur.

Tırnak sorunlarının da en etkili çözümü yine H vitaminidir,tırnak ta kırılma yumuşama,kat oluşması ve beyaz lekeler oluşması gibi sorunların çözümünde günde 2 mg vitamin H yeterli olmaktadır.Tırnak uzatan bayanların kırılma ve beyaz lekeler oluşma sorunlarını en etkili şekilde biotin alarak çözmeleri mümkündür.

Biotin kullanımını parklardaki çimlere verilen gübreye benzetebiliriz,çimlere gübre vermezse hiçbir sorun yaşamadan uzun yıllar yaşarlar ama gübre verilirse çimlerin yaprak kalınlığı ve yeşil tonu çok daha iyi olur,uzama hızı artar ve yeni çimler çıktığı görülür.

Bütün ilaç,gıda takviyesi ve beslenme ürünlerinde olduğu gibi Vitamin H alırkende firma güvenilirliğine dikkat edilmeli ve merdiven altı üretimlerden uzak durulmalıdır.H vitamini daha pahalı olan daha iyidir mantığının asla geçerli olmadığı bir üründür,piyasada çok pahalıya satılan merdiven altı üretimler olduğu gibi,Amerikadan ithal diye Tahtakale ürünleri satılmaktadır.

H vitamini (biotin) fiyatları çok değişkendir işe yarayacağı bile şüpheli 0.3 mg (300 mikrogram) 25 TL ye satan firma olduğu gibi bunun 18 katı daha etkili olabilecek 5 mg (5000 mikrogram) lık ürün 28 tl ye satılabilmektedir.

H vitaminini en uygun fiyat ve kapıda ödeme imkanı ile https://biotintablet.com/ sayfasından alabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.