Saç Ürünleri

Sahte Spectral

Son dönemde yorumlara gelen tüketici şüpheleri ve şikayetleri sebebiyle bu yazı eklenmiştir. Spectral İngiliz üretimi olup güven veren bir firmadır ve üretimde basit hatalar yapmaması beklenir ancak yazılan şikayette “seri numarasından sahte olmadığını söylemişlerdi fakat ürünün güvenlik folyosu amblemsiz üst yapıştırmalrı farklı alt siyah kapağın çıktığı vs daha unutuğum bir çok fark vardı fakat etu makinadan bana sorun yok dedi. asıl olaya gelince aldığım iki üründen biri orjinal daha öncede kulandığımdan biliyorum orjinal olan bugün bitti ve yenisini açtım ki ürünün içindeki sıvıda farklı çıktı kokusuz koyu kahve çirkin bir sıvı ilaç olmadığı kesinidr.şimdi ben bu ürünü kulanmıcam .”  farklı bir ürün içeriği olduğu ifade edilmiş.

Rogain çok ciddi satış rakamları yakaladığı için piyasayı Çin malı rogainler kaplamıştı,spectralin rogain gibi yüksek rakamlar satılmadığı için Çin malı çakma spectral gelme ihtimali oldukça düşük ancak Türkiyede üretilmesi son derece basit.

Yazılan şikayetler şu soruyu akla getiriyor;spectral i ithal edip satmak % 20-30 civarı kar getirir ama tıpkısı Türkiye de üretilirse % 1500-1700 gibi çok yüksek kar oranları yakalanabilir,acaba uyanık birileri spectral ürünlerini taklit edip piyasayamı veriyor?

Aldığınız spectral ürününün önceki aldığınızdan farklı olduğunu düşünüyorsanız ithalatçı firma Etu Makineyle görüşün ve mümkünse ürünü geri kendilerine ulaştırmaya çalışın taklit ürünlerden ancak bu şekilde korunulabilir.Benzerleri olan Amerikan malı rogain,yerli üretim minoxil in 3-5 katı bedel ödediğiniz spektralin çakma olması kabul edilebilir bir durum değil.

Savunmadan da anlaşılacağı gibi piyasada sahte spectral ürünleri satılmaktadır aman dikkatli olun.

Sahte spectral ile ilgili olarak ithalatçı firma şöyle bir savunma yapmıştır;

Yapılan yasal kapsamlı araştırmalar ve incelemeler sonucunda, DS Laboratories ile hiçbir bağlantısı olmayan bazı firma ya da firmaların DS Laboratories ürünleri adı altında sattıgı ve piyasaya sürdüğü Spectral DNC ve Spectral DNC-L adlı ürünlerin sahte ve taklit oldugu tespit edilmistir. DS Laboratories gerekli hukuksal işlemleri başlatmıs olup, sahte ürün yapımında faaliyet alan kurum veya kurumlar için agresif yasal yontemlere bas vuracaktır. Yapılan sahte ürünlerin kullanıcılarına büyük sağlık riskleri taşıdığını ve bütün müşterilerimizin dikkatina sunar ve DS Laboratories’in bu konuya büyük özveriyle yaklaşıp, sahte ürün yapımında ismi gecen bütün firmaların hukuk cercevesi altında en agır sekilde cezalandırılması ıcın gerekli hukuksal girisimlerde bulunacagını taahhüt ederiz.

Share

Yorum Yap Soru Sor

Saç Dökülmesi

Saç Losyonları
Saç Biti Tedavisi