Saç Ürünleri

Sahte Minoxil

Minoxilin sahtesi varmı?

Minoxil DG farma tarafından üretilip aynı içeriğe sahip rogan markasıyla yaklaşık aynı zamanda piyasaya sürülmüştür.Her ikisininde içeriğindeki ham madde olan minoxidil Çinden ithal edilmektedir.Hammadde Çinden ithal edildiği için sahte rogainle aynı memleketten geldiği söylenebilir.

Minoxilin sahtesinin olduğu konusunda internette bir çok yazı bulunmaktadır ama bu yazıların gerçeği ne kadar yansıttığı kesin değildir.

Eczanede 52 TL ye satılan bir ürünün internette 27 TL ye satılması insanlarda sahte olduğu konusunda şüpheler uyandırmaktadır.Aslında bu şüpheler haksızda değil şöyle ki;eczaneler ecza deposundan minoxilii toptan 41 TL ye almaktadır.Toptan 41 TL ye satılan bir ürünün perakende 27 TL ye satışı dürüst ticaret ilkeleriyle uyuşmamaktadır.

İnternette yada eczanelerde satışlardaki bu farkı ve sahtesinin olup olmadığını üretici firmaya “ internette satılan minoxil fort a güvenebilirmiyiz eczanenin yarı fiyatına satıldığı için tedirgin oldum “ şeklinde sorduğumuzda firmanın resmi internet sitesinin iletişim sayfasından aldığımız cevap;” Öncelikle ürünümüze gösterdiğiniz ilgiye teşekkürederiz. Ürünümüz ülkemizdeki yasalar gereği sadece eczanelerde satılmaktadır.Nasıl ki tansiyon ilacı, antibiyotik vb. tüm diğer ilaçlar yalnızca eczanedesatılabiliyorsa, Minoxil’in de yalnızca eczanelerde satışı yasaldır. SağlıkBakanlığı’nın yönetmelikleri doğrultusunda ilaç aktarım kanalı sırasıylaüretici/ithalatçı firma – ecza deposu – eczaneler ve hastalar şeklindedir. Ne yazık ki internet çok sayıda sahtecilikle karşılaşılabilen, yeterli derecede güven vermeyen ve bu sebeplerle de ilaç satışı için kesinlikle yasal olmayan bir kanaldır. “şeklinde olmuştur.

Üretici firmanın cevabındanda anlaşılacağı üzere ürünün her satış kanalından alınanına güvenilemeyeceği,sahtelerinin olabileceği,alırken dikkatli olunması önerilmektedir.Ayrıca eczanelerden satışın daha güvenilir oladuğu ima edilmiştir.Bir çok büfede “bu büfede kaçak sigara satılmamaktadır” yazdığı göz önünde bulundurulursa çakma ürün yapacak kadar şerefsiz insanlar bunları her yerde satacak kadar şerefsizleri bulabileceği anlaşılmaktadır.

Minoxilin sahtesi nasıl anlaşılır sorusuna cevap olarak bir şey söylemek çok zor.Orijinal rogainin kutu kalitesi çok yüksek olduğu için sahtesinden rahatlıkla ayrılabilir ancak minoxilin orijinal kutusu çok sıradan olduğu için aynısının sahtesini yapmak son derece kolay olacaktır.
Minoxilin resmi sitesinden alıntı
DİKKAT..!! MİNOXİL SADECE ECZANELERDE SATILIR.
İNTERNETTE SATILAN ÜRÜNLER YASAL VE ORJİNAL DEĞİLDİR.

Share

One Response to “Sahte Minoxil”

  • bora says:

    Hocam, yıllardır Minoxilin kullandım.Eczaneden ve piyasadan da aldım.Başlangıçta belirttiğiniz gibi fiyat eczanelerde 50 TL civarında seyrediyordu.Piyasadan 30 TL ye buldum.Bu ürün de eczaneden aldığımla her yönüyle birebirdi.Pazarlayan adama bu durumu sorduğumda;ürünü üreticiden düşük fiyatla aldığını söyledi.Bence bu bir pazarlama politikasi.Üretici her ne kadar sadece eczanede satılıyor dese de, el altından daha ucuza piyasaya veriyor gibime geldi. Zaten Eczane fiyatı pahalı geldi ki son zamanlarda ürünün resmi satış fiyatı 30 TL civarına kadar düştü.Saçlar nasıl derseniz,tamamen sıfır saçlı tepe bölgesinde zayıf kıllar şeklinde bir oluşum var ancak öyle eski saçınız falan gibi gür değil.
    moderatör
    hiçbir ürün eskisi gibi yapamaz
    elde ettiğinizi kar görmek lazım 🙂

Yorum Yap Soru Sor

Saç Dökülmesi

Saç Losyonları
Saç Biti Tedavisi