Menopecia

Menopecia menopoz döneminde yaşanan saç dökülmesi,kırılma,sönükleşme,parlaklığını yitirme gibi sorunların tedavisi için üretilmiş bir tablettir. Menopecia içerdiği isoflavon ve ginkgo biloba yoğunluğu açısından bakıldığında menopoza girmiş kadınlar için ideal görünüyor.

Saçın yapım maddeleri olan metionin, L-sistin, keratin, saç kalitesinde etkili olan vitamin ve mineraller yanı sıra orta yaşı geçen bayanlarda azalan östrojen hormonunun modülatörü olan isoflavon içeren tablet formunda gıda takviyesidir.

Yaşın ilerlemesiyle vücuttaki metobolizma ve hücrelerin bölünme ve kendini yenileme hızı giderek yavaşlar.Diğer tarafta kadınlarda yumurtalıkların hormon üretiminin durması vücutta kadınlık hormonu olan östrojenin azalmasına sebep olur.

Bu eksiklik şeklindeki değişimler bir çok organı etkilemektedir.Etkilenen bir yapı da saçlardır,saçlardaki bu olumsuz değişiklikler önlenebilir ve düzeltilebilir değişikliklerdir.

Menopecia Kullanım Şekli

Önerilen doz günde iki tablettir,tabletler bir defada iki tablet şeklinde alınabileceği gibi tercihen günün karşı saatlerinde birer tablet şeklinde de alınabilir.Tabletler yemekten 20-30 dakika sonra alınmalıdır.Günde iki tablet alımına tercihen 6 ay devam edilmelidir,6 aydan sonra elde edilen sonucu korumak için idame doz olarak günde tek tablet olarak devam edilebilir.

İçerik

Orta yaş ve üzeri bayanlar için üretilen menopecia formülü oluşturulurken bu yaş gurubunda görülebilecek tüm saç sorunları düşünülmüştür.Orta yaş bayanlarda en sık görülen saç sorunları;Kalite kaybı, kırılma, dökülme, beyazlaşma,parlaklığını yitirme ve cansızlaşmadır.

İçeriğindeki maddeler ve etkileri;

Metiyonin                                  50 mg Beyazlaşmayı geciktirir.

Keratin                                      40 mg  Saçın yapım maddesidir.

L Sistin                                      50 mg  Uçtan kırılmaları engeller

İsoflavon                                  15 mg   Kadınlık hormonu östrojen gibi etkiler

Pantotenik asit (B5 vitamini)   15 mg  Saç uzama hızını ve yaşam süresini uzatır

Ginkgo biloba(yaprak)              20 mg Kan dolaşımını artırır

Biotin (B7 vitamini)                    2.5 mg Saç vitaminidir

Folik asit                                     0.4 mg Hücre yenilenmesini hızlandırır

E vitamini                                   5 mg Antioxidandır

Çinko (Zink)                            7.5 mg Saç yapımı için gereklidir

Magnezyum                              10 mg

Menopecia

Kullanmaması gereken durumlar

Kullanımına engel bir durum yok ancak daha çok premenopozal ve menopozal dönemdeki saçtaki olumsuz değişiklikler için önerildiğinden,doğurgan yaşlarda bayanların ve erkeklerin kullanması önerilmez.

Menopoz döneminde her şey gibi saçlar da yaşlanır bunu geciktirmek amacıyla kullanılabilecek bir üründür.
Ürün sahibi Hair Pharma dan alınmıştır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.