Hairforte

hairforte

Saç dökülmesi sorununun çözümü için Dünya’da üretilen 3 bilimsel madde vardır;

1- 1986 yılında tansiyon hapı olarak kullanılırken kıllanmaya sebep olduğu için yasaklanıp bölgesel kullanım amaçlı üretilen minoxidil.

2- Prostat büyümesi tedavisinde kullanılırken hastalarda saç dökülmesini durdurduğu için daha düşük dozda saç dökülmesi tedavisinde kullanılan finasterid, hormon engelleyici olduğundan cinsellik üzerine yan etkileri vardır.

3-Saç dökülme tedavisi araştırılırken icat edilen procapil.

Bilimsel etkinliği kanıtlanmış bu maddelerden minoxidil saç kökünü uyararak büyümesini sağlar, finasterid saç dökülme sebebi olan DHT hormonunun oluşumunu engelleyerek dökülmeyi durdurur, procapil her iki etkiyi sağlamanın yanı sıra kök etrafında bariyer oluşturarak kıl kökünü DHT’nin yaptığı hasardan iki yönlü korumuş olur.

Avrupa’da geliştirilen procapil Türkiye’de ilk defa Hair Pharma tarafından Hairfort sprey ismiyle üretilmektedir. Erkek formunda %3, kadın formunda % 2 procapil içeren tek solüsyon Hairforte’tur. Özellikle genetik saç dökülmesini önlediği bilinen bilimsel ve bitkisel ürünlerin aynı spreyde bir araya getirilmiş en etkili formülüdür.

Hairforte Sprey içerdiği bilimsel ve bitkisel ürünler sayesinde saç kökünü uyararak kalite artışı sağlarken genetik dökülmenin asıl sorumlusu olan DHT’yi bölgesel olarak baskılar. Saç dökülmesini  %92 oranında önlemesi beklenebilir. DHT’yi baskılama işlemini bölgesel olarak yaptığı için finasterid ( propecia ) gibi kişide cinsel istekte azalma, meme büyümesi, meni azalması gibi  yan etkilere sebep olmaz. Minoxidil’de görülebilen vücut kıllarında kalite artışı yapmaz.

Saç dökülmesi tedavisi konusunda yapılan bilimsel çalışmalarda % 3 Procapil’in kıl kökünü uyarma düzeyinin % 5 oranındaki minoxidile, DHT’yi baskılama oranının ağızdan alınan günlük 1 mg finasteride yakın olduğu tespit edilmiştir.

Saç dökülmesi için minoxidil ve finasteridin birlikte kullanımı önerilir. Buna karşın Procapil tek başına yeterlidir.

Saç kökü ve saç dibindeki yağ bezinden salgılanan DHT için ağızdan hap almak pire için yorgan yakmak gibidir.

Ayrıntılı bilgi için hairforte

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.