Dermozinc

Dermozinc saç spreyinin 75 ml ve 150 ml olarak iki boyu ve kadın erkek olarak 2 formu var.İçeriğinde ne olduğu hakkında hiçbir bilgiyok ancak resmi sitesinde sıkça trichogen maddesinden bahsedilmiş.Güvenilir kütüphane Pub Med den sorgulandığında bu adla herhangi bir madde yada o maddeyle yapılmış bilimsel çalışma çıkmaması şüphe uyandırıyor.

Şüphe uyandıran diğer bir konuysa saç dökülmesini % 113 durdurduğu yönündeki iddiadır,saç dökülmesi en fazla % 100 durdurulabilir yani bir tek saç teli dahi dökülmese bile édökülme % 100 durdu” denir % 113 anlaşılabilir bir hesaplama değil.

resmi sitede dikkat çeken bir diğer konuysa saç analizi yaptıklarını ve bunu halka duyurduklarını yazmışlar ama en son 2 yıl önce yapılmış böyle bir uygulamyı yenilememiş olmaları veya bu bilgiyi siteden kaldırmamış olmaları ilgisizce bir tutum gibi algılanıyor.

Resmi sitesinde sadece eczanelerde satıldığı belirtilmiş ama internetten görebildiğim kadarıyla E-Ticaret sitelerinde 150 ml lik erkek spreylerini 49.25 TL e satanlarda olduğu gibi 28.62 TL ye satanlarda mevcut.Bu fiyat farkı kafa karıştırıcı bir durum.

Buradan sonrası resmi siteden alıntıdır.

Dermozinc Saç Dökülmesini Önleyici Losyon, içerdiği aktifler; birçok doğal ve bikisel ekstreler, birtakım amino asitler ve vitaminler sayesinde , anormal saç kaybından şikayetçi olan hastalarda,  doğal  saç  döngüsünün  olması gereken  duruma gelmesini sağlamaktdır. Normal durumda saçlar 3 aşamadan oluşan (anajen, telojen ve katajen ) periyodik, dairesel bir döngü izleyerek büyürler.  Toplam saçın 85/100 ’ü ( % 85 ) anajen halinde gerçekleşir. Normalde, her gün telojen aşamasında 50 ile 100 arasında saç düşerek kaybedilir.

Anajen / Telojen  oranı  saçın  yaşam  döngüsünün  evrimini  karakterize  eder  ve  trikogram  vasıtası ile saptanır. Saç kaybı oranının (a/t) normal seviyelere çekilmesini sağlayan dermozinc, sağlıklı saç ve saç derisi oluşumunu desteklemeye yardımcı olmakta ve sürekli kullanım sürecinde  saç dökülmesini  % 113 oranında engellemektedir.

Dermozinc saç dökülmesini  önleyici bitkisel losyonun temel etken maddesi, trichogen veg; doğal saç döngüsünün olması gereken duruma gelmesine (anajen “yaşayan ve telojen “dinlenen” saç küreleri arasındaki oran) olanak sağlayan; ve içeriğinde kullanılan bir çok bileşen, bir takım amino asitler ve vitaminleri barındıran kuvvetli bir komplekstir.

ÖZELLİKLERİ

Herhangi bir ilaç ekileşimi, bilinen bir yan etkisi olmayan, saç dökülmesini %113 oranında önleyebilen bitkisel içerikli losyon.

KULLANIM ŞEKİLLERİ

Temiz ve kuru saç ve saç derisine günde 2 kez sabah ve akşam olmak üzere 10 püskürtme şeklinde uygulanır.

AMBALAJ BİLGİLERİ :

75   ML

150 ML sprey.

Sprey dışında şampuan ve saç maskesi de mevcuttur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.