Hairmd Serum

Hairmd SerumBu ürün hakkında yazma dürtüsü değişik bir şekilde gelişti,geçenlerde bir lokantaya gittik lokantanın girişinde vitrine dizilmiş çok sayıda hairmd serum ve şampuan vardı merak ettim ve araştırayım dedim.Firma sadece bu iki ürünü üretiyor ek olarak çeşitli parfüm vs ithalatı yapan bir firma.

Bitkisel saç ürünlerinde ne varsa “şundan da koyalım,bundan da karıştıralım” mantığıyla 18 farklı ürün eklenmiş.Bu kadar bitkisel karışımdan birer gram koysalar dahi spreyden sıvı çıkmasının imkanı kalmaz çünkü çok koyulaşır,anlaşılan o ki öylesine konmuş.

İçeriği incelendiğinde saç dökülmesinde etkili olabildiği bilimsel olarak kanıtlanmış iki ürün var biri biotin diğeri saw palmetto onlarında ne kadar miktarda konduğu yazılmamış.

Buradan sonrası firmanın resmi sitesinden alınmıştır.

Hairmd Serum İçeriğindeki Aktifler ve Etkileri

Plant Stem Cell (Bitkisel Kök Hücre): Bitkisel kök hücre Kültürü; Bitkisel Kök Hücre Teknolojisi ile (Phyto Cell Tech Malus Domestica) nadir bulunan İsviçre Yeşil Elmasından elde edilmiştir. Bu elma türü, uzun süre canlı kalabilen doku kök hücrelerine sahiptir. Aynı zamanda, insan saç hücreleri ile en iyi uyumu gösteren bitki kök hücresi olduğu kanıtlanmıştır. Mibelle Biochimistry tarafından keşfedilen bu özel aktif, 2008 yılında Avrupa’da Yılın En İyi Aktifi Ödülü’nü almıştır.

 

Bu eşsiz ve devrimci madde;

 

* Hücre canlılığını artırır.

* Yeni hücrelerin oluşumunu hızlandırır.

* Hücreleri uzun süre korur.

* Temel hücre yaşlanmasını geciktirir.

* Cilt hücrelerinin daha uzun süre aktif ve genç kalmasını sağlar.

 

Plantafluid Complex PV-1: Saç dökülmesini sorunlarının çözümü için geliştirilmiş, bitkisel ekstraktlar, vitaminler ve minerallerden oluşan bir komplekstir. İçeriğinde Baş derisi ve saçlara faydalı olan 14 farklı extract içerir. Saç köklerinin saçın ve baş derisinin besin ihtiyacını karşılar. Kan dolaşımını hızlandırır. DHT (Dihidrotestesteron)’ nin toksik etkilerine karşı saç köklerini korur. Saçın nem kaybını önler. Saçı film tabakası gibi sararak dış etkenlere karşı korur. Saç üretiminden sorumlu hücreleri uyararak yeni saç oluşumunu arttırmaya yardımcı olur. Saç köklerinin beslenmesini korunmasını ve arındırılmasını amaçlayan Bitkisel Ekstraktlar, suda çözülebilen bitkisel yağlar ve vitaminler içeren özel bir komplekstir. Baş derisini canlandırır. Yumuşak ama etkili bir temizleme sağlar. Cildi yatıştırır. Saç üretimini tetikler. Saçın ve saç köklerinin beslenmesine yardımcı olur. Saçın elektriklenmesini engeller. Saçın daha kolay taranabilmesini sağlar. Kırılma ve kopmalara karşı saçı korur. Yağ dengesinin düzenlenmesine yardımcı olur.

 

Allium Sativum Extract (Sarımsak Özütü): Sarımsak, 5000 yıldır tıp alanında tedaviye yardımcı bir bitki olarak önemli bir yer tutmuştur. İçeriğinde 30 dan fazla yararlı madde barındırır. Bu özel bitki, tıp alanında Enfeksiyonlardan romatizmaya, tansiyondan kolesterole, bağışıklık sisteminden cilt sorunlarına kadar bir çok konuda tedaviyi destekleyici bitki olarak önerilmektedir. Bu eşsiz özellikleri nedeniyle sarımsak özütü, Hairmd Şampuan ve Serum’un formülasyonunda yoğun olarak kullanılmıştır. Sarımsak, saç ve baş derisi için gerekli bir çok vitamin, mineral ve amino asitleri içermektedir. Baş derisinde kan dolaşımın hızlandırır, kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Baş derisindeki hücreleri korur ve yeni hücre oluşumunu destekler. Enfeksiyon, mantar gibi etmenlere karşı korur. Saçları ve baş derisini canlandırır. Saç köklerini besler.

 

Amisol™ Trio: Kullanılan aktiflerin, saç ve baş derisine tutunmalarını ve hızla emilmelerine sağlar. Ayrıca, F Vitamini (Linoleik Asit) açısından zengin bir aktif maddedir.Saç dökülmelerini engellemeye yardımcı olur. Saçlara, elastikiyet , parlaklık , canlılık, hakim kazandırır. Dış etkenlere karşı saçı ve baş derisini korur. Tahrişi engeller.

 

Saw Palmetto: DHT (Dihidrotestesteron)’ nin toksik etkilerine karşı saç köklerini korur. DHT (Dihidrotestesteron)’ den kaynaklanan saç dökülmelerini önlemeye yardımcı olur. Saw Palmetto’ nun, aynı etkiyi gösteren diğer maddeler gibi zararlı yan etkileri yoktur. Saw Palmetto ve benzer etkileri gösteren diğer kimyasal maddelerle yapılan karşılaştırılmalı klinik çalışmalarda, Saw Palmetto Extract’ı modern tıpta alternatif bir etken madde olarak yerini almıştır. Yan etkilerinin olmaması tercih edilebilirliğini arttırmaktadır.

 

Olea Europaea Extract (Zeytin Özütü): Yumuşak ama etkili temizleyici, arındırıcı ve geri yağlandırıcı özelliği ile baş derisini ve saçları temizlerken tamamen korumasız kalmalarını engeller, Nemlendirici (TEWL) sıvı kaybını azaltarak baş derisi ve saçlarda nem dengesini korur.Teskin edicidir. Cilde parlaklık ve canlılık kazandırıcı

 

Saponaria Officinalis Extract (Çöven Özütü): İyi bir arındırıcıdır. Antibakteriyel ve anti fungal özelliklerre sahiptir. Baş derisini enfeksiyonlara karşı korur. Kepek oluşumunu engellemeye yardımcı olur.

 

Lauris Nobilis Extract (Defne Özütü): Kan dolaşımını hızlandırır. Saç köklerini besler. Hücre yenilenmesine yardımcı olur. Toksinlerin atılmasında etkilidir. Cildi sıkılaştırır. Yaşlanmayı geciktirir. Saç kökü hücrelerinin daha enerjik kalmalarını sağlar.

 

Chamomilla Recutita Extract (Papatya Özütü): Nemlendirici, Arındırıcı, Özellikle hassas ve tahriş olmuş kafa derisi ve saçlar için teskin ve tedavi edicidir. Saçlara, yumuşaklık ve parlaklık kazandırır. Serbest radikallerin ve çevre kirliliğinin vermiş olduğu zararlara karşı koruyucu bir film tabakası ile saçları ve kafa derisini sararak korunmalarını sağlar. Yüksek oranda içermiş olduğu Apigenin flavonu sayesinde, kan dolaşımını hızlandırarak saç köklerini beslenmesini maksimize ederek ve saç dökülmelerine karşı etkili olur.

 

Cassia Acutifolia Extract (Sinameki Extract): Kan dolaşımını hızlandırır. Saç köklerinin oksijenlenmesini ve beslenmesini arttırır. Arındırıcı ve temizleyici bir etkiye sahiptir.Cildin nem dengesini sağlamaya yardımcı olur.

 

Ginseng Extract: Uyarıcı,Sıkılaştırıcı ve canlandırıcı etkilere sahiptir. Saça elastikiyet kazandırır. Güçlü bir anti-aging ve hücre yenileyicidir. Mikro-sirkülasyonu uyararak kan dolaşımını hızlandırırı. Saç köklerinin oksijenlenmesini ve beslenmesini arttırır. Saç ve kirpikleri uyarıcı etkisi ile ve büyümelerini destekler. Sebum kontrolü sağlar.

 

Urtica Dioica Extract (Isırgan Extract): Sebum salgısını düzenler, Cildi sıkılaştırır,kepek oluşumunu engeller. Saç köklerinde ki mikro-sirkülasyonu uyarıcı, kan dolaşımını hızlandırıcı özelliği sayesinde saç dökülmelerine karşı etkili olup sağlıklı saç büyümesini destekler. İçermiş olduğu Flavonoidler (özellikle Kaempferol) sayesinde 5-alfa-reductase enzimini inhibe ederek, DHT oluşumunu ve dolayısı ile saç dökülmelerini engeller. Saçlara canlılık, parlaklık ve hacim kazandırırır.

 

Vitis Vinifera Seed Extract (Üzüm Çekirdeği Extract): Antioksidan özelliğe sahiptir cildi yeniler, sıkılaştırır. Hücre yenilenmesini sağlar. Kan dolaşımını hızlandırır. Zararlı toksinlerin atılmasını sağlayarak kanı temizler.

 

Allantoin: Hücre yapılanmasını destekler. Teskin edici ve onarıcı özelliğe sahiptir. Cildi dış etkenlere karşı korur. Saça parlaklık ve canlılık kazandırır. Yıpranmış, tahriş olmuş dokuları hızla onarır.

 

Biotin (Vitamin H ya da B7 olarak da tanımlanır): Günümüzde karşımıza sıklıkla güzellik vitamini ismiyle çıkan Biotin, literatürde H Vitamini veya B7 vitamini denilmektedir. Hücre gelişimine katkıda bulunur. Biotin’ in son zamanlarda güzellik vitamini olarak anılmasının en büyük sebebi saçlara ve tırnaklara olan pozitif etkisidir. Bu yüzden kozmetik ürünlerde sıklıkla kullanılmaktadır.Biotin; Cildin kurumasını, pullanmasını ve döküntüleri önler.Pigment kaybı yaşanmasını engeller. Saçları güçlendirir kırılmalarını ve dökülmelerini engeller. Saç dökülmesi sorunlarının çözümünde aktif rol oynar.

 

Niacin: Literatürde Vitamin B3, Nicotinic asit , Niacinamide, PP olarak ta adlandırılan suda eriyen bir vitamindir. Niacin, damar genişletici özelliğinden dolayı saç diplerindeki kan akımını artırarak saç foliküllerinin (köklerinin) daha iyi beslenmesini ve saçların güçlenmesini sağlar. Ayrıca saçların yapı taşlarının oluşumunu destekler.

 

Panthenol: Pantotenik asit , Panthenol veya Vitamin B5 olarak ta tanınır. Hem hayvansal hem de bitkisel kaynaklarda bulunabilir. Vücutta depolanmayan ve suda eriyen bir vitamindir. Vitamin B5 ; Derinin epitelyum yapısını güçlendirir, hasar görmüş deriyi ve saçları onarır, nemlendirir ve başlamış saç dökülmelerinin engellenmesinde aktif bir rol oynar. Saçları korur ve saçlara canlılık ve parlaklık kazandırır, sağlıklı saç büyümesini destekler. Yatıştırıcı ve teskin edicidir. Saçların büyümesinde önemli olan Koenzim A oluşmasında önemli bir rol oynayarak karbonhidratların, yağların ve proteinlerin enerjiye çevrilmesinde bir katalizatör olarak hayati bir rol oynar.

 

Saçları ve kafa derisini nemlendirir ve saçlara parlaklık kazandırırır. Eksikliğinde, saç folikülü hücrelerinin yeterince beslenememsine neden olmakta ve saç dökülmeleri (alopesi) meydana gelmekte

 

Tocopheryl Acetate (Vitamin E): Vitamin E bir antioksidan olup hücre membranlarını UV-Işınlarına ve serbest radikallere karşı korur. Bu yüzden anti-aging ajan olarak kozmetik ürünlerinde sıkça kullanılan Vitamin E aynı zamanda hücre yenilenmesinde aktif rol alır.

Buradaki veriler firmaya aittir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.